AS.FD22
AS.FD22

Cena 4 999 € s DPH

Pre viac informácii nás kontaktujte

+421 908 924 093

pánske hodinky ALEXANDER SHOROKHOFF s automatickým náťahom a rezervou chodu. Klasická verzia s číslami rulety na ciferníku je dostupná aj so strojčekom s automatickým náťahom. Rezerva chodu sa nachádza v polohe 3 hod. a dni v týždni v polohe 6 hodín. Aby bol model ešte zaujímavejší, Shorokhof uviedol mená najznámejších diel Dostojevského a svoje logo a všetko je umiestnené v jednej línii tvoriacej uhlopriečku puzdra. Vďaka tomu celý ciferník pôsobí harmonicky vyvážene.

ŠPECIFIKÁCIA

Automat

,

Pracka

puzdro rozmer: 43 x 43 mm 
             výška: 12 mm
             materiál: ušľachtilá oceľ
sklíčko:  zafírové (predné aj zadné) s antireflexnou úpravou
zadný kryt: priehľadný s vyobrazením hráčskej rulety
ciferník: povrchová úprava giloše
farba: čierna
vodotesnosť: 3 ATM
remienok: kožený (aligátor)
farba remienka: čierna
typ zapínania: klasická pracka s gravírovaným logom AS
balenie: čierna kazeta, záručná knižka s návodom

STROJČEK

kaliber: 9060.SOPROD  Automatik  ručne gravírovaný a opracovaný                                              
priemer: 25,60 mm
výška: 5,10 mm
rezerva chodu: 47 hod.
funkcie: hodiny, minúty, sekundy, dátum v polohe 12 hod.
indikácia rezervy chodu v polohe 3 hod.
indikácia dní v týždni v polohe 6 hod.
korunka: v polohe 12 hod.má 3 polohy: náťah strojčeka, nastavenie dátumu a času

INŠPIRÁCIA

Vytvorením modelovej rady Fjodor Dostojevskij chcel A. Shorokhoff postaviť  pomník tomuto velikánovi svetovej literatúry 19. storočia a súčasne aj významnému psychológovi. Psychologické obrazy jeho literárnych postáv sú jedinečné a veľmi hlboké. Málokto v literatúre vytvoril tak obrovské množstvo tých najrôznejších charakterov.
Jeho život bol plný veľkých vzletov, ale aj tažkých pádov. Bol odsúdený na smrť pre jeho činnosť  v Petraševskom literárnom spolku a niekoľko hodín čakal na vykonanie rozsudku. To boli asi najdlhšie a najťažšie hodiny jeho života. Nakoniec bol trest smrti zmenený na 4-ročné vyhnanstvo a odňatie celého majetku. Vzlet a pád.
Dostojevskij bol nielen veľký spisovateľ, ale aj vášnivý hráč. S rovnakou vášňou, s akou písal romány, sa vrhal do hazardných hier. V nemeckom Baden-Badene prehral celý svoj majetok. Táto hráčska vášeň spisovateľa motivovala A. Shorokhova k vytvoreniu neopakovateľného dizajnu hodín Fjodor Dostojevskij.„Milovať život sa môžeme naučiť len prostredníctvom utrpenia.“
Fjodor  Dostojevskij