BABYLONIAN II.
AS.BYL02

Cena 2 900 € s DPH

Pre viac informácii nás kontaktujte

+421 908 924 093

pánske hodinky ALEXANDER SHOROKHOFF model BABYLONIAN AS.BYL02 s ručným náťahom

ŠPECIFIKÁCIA

Ručný náťah

,

Pracka

puzdro rozmer: 46,5 mm 
             výška: 11,5 mm
             materiál: ušľachtilá oceľ
sklíčko:  zafírové (predné aj zadné) s antireflexnou úpravou na prednej strane
zadný kryt: priehľadný s vyobrazením zverokruhu
ciferník: skeletizovaný, so zverokruhom z prírodnej perlete
ručičky: kalená modrá oceľ, sekundová ručička biela
vodotesnosť: 5 ATM
remienok: koža pštrosa
šírka remienka: 22 mm
farba remienka: čierna
typ zapínania: klasická pracka s gravírovaným logom AS
balenie: čierna lakovaná kazeta, záručná knižka s návodom

STROJČEK

kaliber: 2609.AS ručný náťah, celý strojček je ručne vygravírovaný a opracovaný, farebne upravené skrutky
priemer: 31 mm
výška: 7,35 mm
počet rubínových kameňov: 17
rezerva chodu: 42 hod.
funkcie: hodiny, minúty, sekundy
INŠPIRÁCIA

Babylonian  Vás prenesie o tisícky rokov dozadu, do starej ríše, ktorá už dávno neexistuje, ale napriek tomu priťahuje odborníkov i laikov svojou dokonalou kultúrou, vedou i architektúrou. Či  už je to biblická „Babylonská veža“ alebo jeden zo siedmich divov sveta - Visuté záhrady babylónske. Vďaka „Babylonian“ objavíte nebo s hviezdami, zoskupenými do súhvezdí, o ktorých si starí Babylončania rozprávali tajomné príbehy o krásnych bohoch prebývajúcich v nebi.
Dominantné číslo „60“, charakteristické pre celú kolekciu AVANTGARDE, nadobúda v modely Babylonian nové dimenzie. Naznačuje nám úplne nové ponímanie času. 60 je koniec a zároveň nový začiatok – nepretržitý cyklus. A nielen to....Na rozdiel od iných modelov kolekcie AVANTGARDE, číslo „60“ v modely „Babylonian“ evokuje spomienku na starý tajuplný národ Sumerov, ktorých vedecké poznatky sú doteraz pre nás záhadou a ktorých dômyselnú šesťdesiatkovú sústavu prebrali i Babylončania a zachovala sa v meraní času až dodnes. Číslo  „60“ má svoje opodstatnené miesto na ciferníku. Opakujúci sa začiatok a koniec –večnosť.
V Babylonian je ukrytý celý vesmír s nebeskými telesami  „plávajúcimi“ pod jemne vypuklou klenbou zafírového skla. Najväčší poklad hodiniek, ako to vždy býva v mystických príbehoch, je ukrytý v hlbinách, a to vo vnútri puzdra. Ide o ručne gravírovaný strojček s dizajnom slnečných lúčov uzavretých v modrofialovom prstenci  z prírodnej perlete, na ktorom je umiestnených 12 symbolov zverokruhu. Prostriedkom ciferníka „pretekajú“ rieky  Eufrat a Tigris, ukryté v drobných vlnkách zobrazujúcich horizontálnu os ciferníka, ktorá ho delí na dve polovice. Jedna  je slnkom ožiarený deň, druhá je mesiacom ostriebrená noc.
Osobitosť týchto hodín je nielen v ich vonkajšom vzhľade, ale aj v samotnom strojčeku 2609 AS s ručným náťahom.  Všetky ručne opracované a vygravírované detaily strojčeka, leštené kolá a skrutky z brunovanej ocele zosobňujú jemnú mechaniku.  Zafírové sklo vpredu aj vzadu nám umožňuje obdivovať precízne vypracovaný strojček.