dámske hodinky KANDY CALIBRI
AS.KD01-CBR

Cena 4 990 € s DPH

Pre viac informácii nás kontaktujte

+421 908 924 093

dámske hodinky ALEXANDER SHOROKOHFF s automatickým náťahom, ručne maľovaným ciferníkom z prírodnej perlete a remienkom z pravej kože aligátora

ŠPECIFIKÁCIA

puzdro rozmer: 41 x 41 mm 
              výška: 9 mm
              materiál: ušľachtilá oceľ, puzdro je z boku lemované troma drôtikmi: z 18 karátového ružového zlata
sklíčko:  zafírové s antireflexnou úpravou
zadný kryt: kovový s 4 rôznofarebnými presklenenými otvormi
ciferník: prírodná čierna perleť s olejomaľbou
vodotesnosť: 3 ATM
remienok: koža aligátora
farba remienka: fialová
typ zapínania: klasická pracka s gravírovaným logom AS
balenie: čierna lakovaná kazeta, záručná knižka s návodom
limitovaná edícia

STROJČEK

kaliber: 2892.AS automatický náťah, rotor je ručne gravírovaný
priemer: 25,60 mm
výška: 3,60 mm
frekvencia: 28 800 kmitov za hodinu, 4 Hz
počet rubínových kameňov: 21
rezerva chodu: 47 hod.
funkcie: hodiny, minúty, sekundy, dátum

INŠPIRÁCIA

Alexander Shorokhoff bol z detstva očarený poéziou Puškina a rád sa strácal v rozprávkových svetoch vytvorených týmto veľkým poétom. Model "Colibri" venovaný dámam, je nečakaným návaratom do týchto čarorných rozprávok.

.....dva nádherné kolibríky šantia v rozprávkovej záhrade a zbvierajú sladký nektár z kvetov. Ich perie sa trbliece v lúčoch svetla a zjaví sa magický okamih, ktorý Vás uchváti. Tmavý ciferník z prírodnej perlete zdôrazňuje fascinujúcu súhru farieb...

Po tretíkrát Alexander Shorokhoff použil miniatúrnu maľbu, ktorá si vyžaduje výnimočne ostré oči a obratné ruky. Na dokončenie jednej miniatúry maliar trávi v priemere 40 hodín a pozorne pozerajúc cez lupu. Najprv si umelec vyberie potrebnú farebnú  paletu a pripraví si farby. K danému typu maľby sa používa špeciálny štetec z chlpov kuny. K dokončeniu maľby je potrebných 10 až 20 takýchto štetcov. Najprv sa rovnomerne nanesie základná farba, aby sa neligotrala perleť.  Potom sa primiešávajú ďalšie farby, aby bola dosiahnutá potrebná gardácia a jemné otiene farieb. Nanáša sa množstvo veľmi tenkcýh vrstiev, ale konečná hrúbka nanesenej farby nedosahuje ani päť stotín milimetra. Malý umelecký výtvor sa musí niekoľkokrát dať do pece, aby sa vysušila každá vrstva farby. Na vysušenie farby je potrebných 30 až 60 minút pri teplote 100 °C. Hotové dielo sa potom tepelne spracuje v peci  na dobu 5 hodín. Potom sa na celý povrch ciferníka nanesie jemná vstva laku a dá sa na 24 hodín sušiť do pece.

Alexander Shorokhoff sa rozhodol vložiť tento malý umelecký výtvor do avantgardného štvorcového puzdra modelovej rady KANDY, čím mu poskytol dostatočný priestor, aby moho vyniknúť v plnej svojej kráse. Na zadnom kryte sú štyri otvory vyplnené rôznofarebným sklom, cez ktoré je možné uvidieť spoľahlivý strojček ETA 2892 s ručne vygravírovaným a zdokonaleným rotorom. Vedúcu úlohu tu však zohráva ručne vyrobený umelecký ciferník.

OCENENIE

Prvý krát použil Alexander Shorokhoff miniatúrnu maľbu na ciferníku modelov "Narcisy" (Daffodils)  a "Kytica" (Bouquet)

dámske_hodinky_ALEXANDER_SHOROKHOFF

lady_watches_ALEXANDER_sHOROKHOFF-BOUQUET

dámske_hodinky_ALEXANDER_SHOROKHOFF_CALIBRI