FAIRYTALE AS.LA55-FTL
AS.LA55-FTL

Cena 14 900 € s DPH

Pre viac informácii nás kontaktujte

+421 908 924 093

zlaté dámske hodinky ALEXANDER SHOROKHOFF model FAIRYTALE AS.LA55-FTL s automatickým náťahom a ručne maľovaným ciferníkom sa dodávajú v zlatom puzdre. Limitovaná edícia 5 kusov

ŠPECIFIKÁCIA

puzdro rozmer: 39 mm
              výška: 10,6 mm
              materiál:  14 karátové ružové zlato
sklíčko:  zafírové predné aj zadné, predné s antireflexnou úpravou
zadný kryt: priehľadný
ciferník: čierny s ručnou maľbou zobrazujúcou rozprávkového vtáka-ohniváka
ručičky: biela email
vodotesnosť: 3 ATM
remienok: pravá koža z krokodíla z kontrolovaného chovu 
farba remienka:  hnedá
typ zapínania: klasická pracka s gravírovaným logom AS 
balenie: čierna lakovaná kazeta, záručná knižka s návodom

STROJČEK

kaliber: 2824 AS automatický náťah, rotor je ručne gravírovaný a opracovaný
priemer: 25,60 mm
výška: 4,60 mm
frekvencia: 28 800 kmitov za hodinu, 4 Hz
počet rubínových kameňov: 25
rezerva chodu: 49 hod.
funkcie: hodiny, minúty, sekundy, dátum
korunka: 3 polohy, 1 - ručný náťah, 2 - nastavenie dátumu, 3 - nastavenie času

INŠPIRÁCIA

FAIRYTALE - ROZPRÁVKA, KTORÁ SA DOTKNE DUŠE

Maliarsky štetec sa vznáša na tmavohnedej perleti a prenesie diváka do čarovnej rozprávky o vtákovi-ohnivákovi, ktorý pochádza zo slovanskej mytológie. Ohnivý vták žije v ďalekej krajine a prináša svojmu únoscovi  v rovnakej miere požehnanie aj nešťastie. Bohaté perie vtáka-ohniváka žiari červenou, oranžovou a žltou farbou ako žeravé uhlíky plameňov ohňa. Tmavohnedý ciferník z prírodnej perlete vyzdvihuje žiarivé farby ručnej maľby, ktorá si vyžaduje výnimočnú zručnosť majstra.
Na tvorbe takého výnimočného obrazu pracuje maliar s pomocou lupy približne 40 hodín. Najprv sa zostraví farebná paleta a pripravia sa farebné zmesi. Pracuje sa so štetcami najvyššej kvality, vyrobených z kunej srsti.  Na vytvorené takejto maľby je potrebných 10 až 20 takýchto štetcov. Jednotlivé farby sa nanášajú postupne, avšak maľba  má po dokončí hrúbku sotva päť stotín milimetra. Aby bola každdá vrstva dôkladne vysušená, umelecké dielo musí schnúť v peci  pri teplote 100 °C. Opakovaný proces schnutia minimalizuje pôsobenie prachu na mokrom nátere, ktorý by mohol dielo poškodiť. V závislosti od hrúbky vrstvy farby to trvá 30 až 60 minút.  Nakoniec sa hotový obraz suší v peci 5 hodín, aby bol pripravený na finálnu úpravu. Na celý cifrník sa nanesie transparetný lak, ktorý sa potom suší v peci ďalších 24 hodín.
Puzdro hodín je zhotovené z 18-karátového ružového zlata. Materiál puzdra vyzdvihuje výnimočnosť umeleckého diela na ciferníku. Predné aj zadné sklíčko je zafírové.
Hodinky boli vyrobené v limitovanej edícii 5 kusov.

OCENENIE