Tourbillon PICASSINI
AS.TU-PCSN

Cena na dopyt

Pre viac informácii nás kontaktujte

+421 908 924 093

pánske hodinky ALEXANDER SHOROKHOFF , tourbillon s ručným náťahom

ŠPECIFIKÁCIA

puzdro rozmer: 41 x 41 mm 
              výška: 12,5 mm
              materiál: ušľachtilá oceľ leštená, puzdro je z boku lemované troma drôtikmi z 18 karátového ružového zlata
sklíčko:  zafírové s antireflexnou úpravou
zadný kryt: priehľadný, zafírové sklíčko
ciferník: emajlová avantgardná kresba
vodotesnosť: 3 ATM
remienok: pravá koža Louisianskeho krokodíla
farba remienka: červená
typ zapínania: klasická pracka s gravírovaným logom AS
balenie: čierna lakovaná kazeta, záručná knižka s návodom
limitovaná edícia: 5 kusov

STROJČEK

kaliber: Tourbillon s ručným náťahom Kal.8950 Concepto ručne gravírovaný a opracovaný
počet rubínových kameňov: 23
rezerva chodu: 60 hod.
funkcie: hodiny, minúty, tourbillon v polohe 6 hodín
 

INŠPIRÁCIA

Pablo Picasso bol všestranný a emocionálny umelec. Jeho umenie bolo avantgardné, provokatívne a kontroverzné pre jeho obdobie. Preto je považovaný za jedného z najvýznamnejších umelcov 20. storočia. Jeho tvorba inšpirovala mnohých umelcov na svete a fascinuje aj Alexandra Shorokhova.
Natoľko, že podľa neho pomenoval svoj nový tourbillon.  Pri navrhovaní ciferniku sa Shorokhoff problematiky tvárí a pohlaví. Táto téma bola často stvárnená  v Picassových obrazoch a stala sa svetovo preslávenou. 
Ústredným motívom  Tourbillonu Picassini je spojenie dvoch tvárí, mužskej a ženskej. Ženská tvár, menšia, je znázornená jemnými krivkami a pôsobí mäkko, príjemne. Mužská tvár dominuje väčšej častri kruhu  a pôsobí drsno. Znázornená je ostrými krivkami.  V duchu týchto protipólov, je zobrazená ženská a mužská polovica ciferníka. V jednej polovici dominujú zaoblené mäkké tvary, ako sú kruhy a vlnovky, a v druhej naopak ostré, hranaté tvary, štvorce, hviezdy, hranaté krivky.  Autorovo "A" nájdete prirodzene v tej mužskej časti, veď na každom umeleckom diele musí byť podpísaný autor. Jednotlivé časové úseky sú znázornené rôznymi farbami pre lepšiu orientáciu v čase. Niektoré sú vyplnené emajlovou farbou, iné peleťou a úsek medzi 9-10 hodinou je ručne tepaný. Znázorňuje dimantovú baňu - dušu ženy, plnú diamantov. Hranice farebných úsekov presne zodpovedajú jednej hodine.
Strojček je krásne vygravírovaný majstrami  hodinárskej fabriky Alexander Shorokhoff a vďaka presklenenému zadnému krytu sa každý môže kochať krásou ich umeleckej práci.
Model PICASSINI  je vyrobený v limitovanej edícii 5 kusov, čím sa fabrika Alexander Shorokhoff líši od ostatných na trhu a prezentuje sa ako nezávislá značka so zameraním na umenie a kultúru, s vlastnými víziami do budúcnosti a nezávislým rozvojom.

 

 

OCENENIE


tourbillon Picassini od Alexandra Shorokhoffa